Home
 
 
 
My my My my
 
 
 
 
 


Image Map


Congratulations to the North London U14 Girls who won the International Borderstars Tournament. (April 11/13th)



Ontario Youth Soccer League

2014 Proposed Divisions

Girls

The following list of teams will be submitted to OSA for approval to participate in the 2014 Season:

Under 14 Girls
1. BARRIE
2. BRAMS UTD
3. BURLINGTON
4. CAPITAL UTD
5. KITCHENER
6. NORTH LONDON
7. NORTH TORONTO
8. OAKVILLE
9. OTTAWA SOUTH UTD
10. STONEY CREEK
11. WHITBY
12. WOODBRIDGE
Under 15 Girls Under 16 Girls
1. BARRIE 1. BRADFORD
2. CUMBERLAND 2. BURLINGTON YOUTH
3. ERIN MILLS 3. DARLINGTON
4. GEORGETOWN 4. EASTSIDE KICKERS
5. GUELPH 5. KITCHENER
6. KING CITY 6. MISSISSAUGA
7. KITCHENER 7. NEPEAN HOTSPURS
8. NORTH LONDON 8. NORTH LONDON
9. OTTAWA SOUTH UTD 9. NORTH MISSISSAUGA
10. SALTFLEET 10. OTTAWA SOUTH UTD
11. UMSC 11. PICKERING
12. WHITBY 12. WOODBRIDGE
Under 17 Girls Under 18 Girls
1. BRAMS UTD 1. AJAX FC
2. BRAMS UTD 2. BRAMS UTD
3. BURLINGTON YOUTH 3. CALEDON
4. DARLINGTON 4. ERIN MILLS
5. DIXIE 5. ETOBICOKE YOUTH
6. EASTSIDE KICKERS 6. GLEN SHIELDS
7. GLOUCESTER 7. NORTH MISSISSAUGA
8. NORTH LONDON 8. NORWEST
9. NORTH MISSISSAUGA 9. OSHAWA KICKS
10. VAUGHAN 10. WATERLOO UTD
11. WEXFORD 11. WOODBRIDGE
12. WHITBY 12. TBD

Ontario Youth Soccer League

2014 Proposed Divisions

Boys

The following list of teams will be submitted to OSA for approval to participate in the 2014 Season:

Under 14 Boys
1. BRAMPTON EAST
2. BRAMPTON YOUTH
3. GLOUCESTER
4. KITCHENER
5. MOOREDALE GOLD
6. NORTH LONDON
7. NORTH MISSISSAUGA
8. NORTH TORONTO
9. OAKVILLE
10. OTTAWA SOUTH UTD
11. TORONTO FC - PENDING
12. VAUGHAN
13. WOODBRIDGE
Under 15 Boys Under 16 Boys
1. AJAX FC 1. AJAX
2. BRAMPTON YOUTH 2. CAPITAL UTD
3. BURLINGTON YOUTH 3. KITCHENER
4. ERIN MILLS 4. MT. HAMILTON
5. MISSISSAUGA 5. NORTH LONDON
6. NORTH LONDON 6. NORTH MISSISSAUGA
7. RICHMOND HILL 7. NORTH TORONTO
8. TORONTO FC - PENDING 8. OAKVILLE
9. VAUGHAN 9. TORONTO FC - PENDING
10. WEST OTTAWA 10. WEST TORONTO
11. WHITBY 11. WINDSOR FC
12. WINDSOR FC 12. WOODBRIDGE
Under 17 Boys Under 18 Boys
1. BURLINGTON YOUTH 1. AJAX FC
2. CATARAQUI CLIPPERS 2. AURORA
3. DIXIE 3. BOLTON
4. NORTH LONDON 4. BRAMPTON YOUTH
5. NORTH MISSISSAUGA 5. EAST YORK
6. OTTAWA SOUTH UTD 6. MISSISSAUGA
7. RICHMOND HILL 7. MT. HAMILTON
8. SALTFLEET 8. NEPEAN CITY
9. VAUGHAN 9. NIAGARA FALLS
10. WEST ROUGE 10. NORTH MISSISSAUGA
11. WINDSOR FC 11. PICKERING
12. WOODBRIDGE 12. WINDSOR FC